Porozmawiajmy / Uroda

Chcesz pozbyć się drugiego podbródka? Oto 4 sprawdzone metody.

Powodów powstawania “drugiej brody” jest wiele – starzenie się, przybranie na wadze, problemy z elastycznością skóry – to kilka z nich. Jednak istnieją przystępne i łatwe metody na pozbycie się tego problemu. Większość z poniższych zabiegów wykonasz w domu, a w przypadku regularnego i sumiennego wykonywania szybko dostrzeżesz efekty. Do dzieła!

Joga dla twarzy?!

Kluczem do sukcesu przy ćwiczeniach jest regularne powtarzanie treningów. Tak samo jest z jogą mięśni twarzy, która podbija nasze serca. Nie dość, że jest niezwykle przyjemną i relaksującą metodą modelowania buzi, dodatkowo należy do nieinwazyjnych i stosunkowo prostych w wykonaniu. Pamiętaj, aby ćwiczyć regularnie, a każdy etap wykonywać dokładnie i w skupieniu. Już po dwóch tygodniach wykonywania jogi zauważysz, że skóra jest bardziej napięta, a podbródek powoli się zmniejsza.

Jak ćwiczyć jogę twarzy?

TUTAJ zamieszczam tutorial do wykonania treningu mięśni twarzy, który na pewno rozwieje Twoje wątpliwości.

Spoiler: po 10 minutach jogi twarzy będziesz bardzo zrelaksowana!

Gua sha – cud z dalekiego wschodu

Ostatnio jest bardzo głośno o pewnej płytce do masażu. Wszyscy ją kupują, przyrząd możemy już dostać w większości drogerii. Gua sha to świetny sposób na wymodelowanie twarzy, zmniejszenie porannej opuchlizny (uwielbiam ją za to!), stanowi idealne narzędzie do wykonywania masażu w domu. Kosztuje niewiele, bo ok. 15-20 zł.
Wykonanie masażu limfatycznego płytką usprawnia krążenie, rozluźnia spięte mięśnie, ujędrnia skórę, a olejki, których używamy podczas masowania buzi, dodatkowo ją odżywią.

Nieinwazyjne zabiegi kosmetyczne – fale radiowe

Jeśli zależy Ci na szybkich efektach i pomocy profesjonalisty – wypróbuj nieinwazyjne zabiegi w salonie kosmetycznym. Spokojnie, nikt nie będzie używał skalpela;) Fale radiowe to jedna z metod pozbycia się zbędnego podbródka. Zabieg ten nazywany jest inaczej liftingiem bez skalpela i cieszy się ogromną popularnością; odmładza skórę i redukuje tkankę tłuszczową.

Roller jadeitowy

Ma go chyba każda z nas. Kultowy roller jadeitowy to narzędzie idealne – również do delikatnego modelowania twarzy. Możesz stosować go zarówno rano, jak i wieczorem, pamiętając o tym, by rolować od środka twarzy na zewnątrz. W przypadku brody: od środkowego punktu przy szczęce do uszu. Bonus: roller trzymany w lodówce ma jeszcze lepsze działanie!

Zredukowanie drugiego podbródka wymaga systematyczności, ale jest jednocześnie sposobem na zrelaksowanie i odpoczynek. Masaże oraz joga, pomagają w rozluźnieniu mięśni twarzy, co ma wiele benefitów. Z kolei nieinwazyjne zabiegi w salonie kosmetycznym pomogą szybko pozbyć się problemu. A Ty? Co wybierasz?

Brak komentarzy

    Odpowiedz