Czas wolny / Porozmawiajmy

Gdzie robić zdjęcia na Instagram? Miejska dżungla w obiektywie

Czasem zastanawiam się, gdzie zrobić estetyczne i ciekawe zdjęcia… Wiele z naszych polskich miast ma do zaoferowania świetne, instagramowe miejsca, które będą idealnie prezentowały się na waszym feedzie. Oto kilka z moich ulubionych!

Chodźmy na spacer

Pasaż Róży to chyba najładniejsze miejsce w Łodzi. Efekt na zdjęciach – oszałamiający! Jeśli jesteście w Warszawie, koniecznie sfotografujcie się w Łazienkach oraz wpadnijcie do Hali Koszyki – industrialny klimat gwarantowany. Fajne kadry uzyskacie też na większości starych miast – wejdźcie na podwórka kamienic, pooglądajcie ciekawą architekturę. Zdziwicie się, jakie piękne miejsca się wśród nas znajdują…

Kawiarnie i restauracje

Coraz więcej lokali zwraca uwagę na to, aby wnętrza i otoczenie restauracji były “fotogeniczne”. Dużo osób przychodzi na lunch, kolację lub spontanicznego drinka i właśnie wtedy korzysta z okazji do zrobienia zdjęcia. Zachęcam was – z racji tego, że możemy już wychodzić do restauracji – do poszukania w waszych miastach ciekawych miejsc, fajnych lokali i małych knajpek, które stanowią genialną lokalizację do fotografii.

Ważne, żeby mieć oczy dookoła głowy i znaleźć w sobie odrobinę kreatywności – dzięki temu wyczarujecie super zdjęcia w niepozornych lokalizacjach. Nie bójcie się eksperymentować!

Zwykła kamienica, czyli magia ulic

Polskie ulice potrafią być genialnym tłem np. do fotek stylizacji w stylu streetstyle’owym, czy upamiętnienia casualowych wypadów ze znajomymi. Możemy znaleźć świetne, nowoczesne murale, kamienice i ciekawe wieżowce. Wszystko na wyciągnięcie ręki – superłatwo dostępna opcja.

Nietypowe, magiczne muzea

Jakiś czas temu wybrałam się do Muzeum Kosmosu w Warszawie (polecam odwiedzać tego typu miejsca w tygodniu – w weekend mogą być kolejki). Powiem wam szczerze, że bawiłam się wspaniale! Atmosfera jest cudna, a zdjęcia wychodzą jeszcze lepsze. Warto wydać te parę złotych i zrobić interesujące zdjęcia. Koniecznie musicie wstąpić do Muzeum Neonów – na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Czytaj również

Parki i kwiaty 

Czy to na waszym balkonie czy w centrum miasta – kwiaty urozmaicają zdjęcia, dodają życia i letniego powiewu każdej fotografii. Jeśli nie macie w pobliżu kwiatów, a chcielibyście zrobić super fotkę – kupcie bukiet w najbliższej kwiaciarni lub sklepie spożywczym. Spróbujcie również odwiedzić park – czy to w godzinach “golden hour” czy po południu – wtedy światło wygląda najlepiej.

Dachy wysokich budynków

Czy jest coś lepszego niż sesja na dachu, na tle wieczornego nieba i panoramy miasta? Do tego rodzaju sesji polecam Pałac Kultury i Nauki, parkingi na dachach galerii handlowych, dachy bloków, różnego rodzaju centra kultury, a nawet twój balkon. Ile pomysłów – tyle możliwości!

Dajcie znać, co byście dodali do tej listy! Jakie są wasze ulubione spoty do zdjęć w waszym mieście?

O autorce

Jestem autorką konceptu Getataste.pl. To, co sprawia mi największą przyjemność w życiu to podróże, kocham naturę, lokalne przysmaki, zwyczaje spotykanych ludzi.

Brak komentarzy

    Odpowiedz