Moda / Porozmawiajmy / Uroda

GlowUp cz. 3 – jak znaleźć swój styl i być pewną siebie?

Seria Glow Up dobiega końca. Zajęłyśmy się naszym ciałem, wnętrzem i uporządkowałyśmy swoje myśli. Rozpoczęłyśmy praktykowanie nowych dobrych nawyków oraz skupiłyśmy się na rozwijaniu pasji. Poświęciłyśmy też czas na wykonanie manicure, odświeżenie fryzury oraz przetestowanie nowych zabiegów do wykonania w domu. Dzisiaj podsumujemy tę serię i porozmawiamy o tym, jak zawsze czuć się pewnie siebie i nie bać się wyrażać swojej osobowości poprzez ubiór i makijaż. Bo glow up ma być widoczny w tym, jak się zachowujemy i w jaki sposób patrzymy na świat – nie tylko w tym, co zmieniłyśmy zewnętrznie.

Krok 1 – znaj swoją wartość

Od tego wszystko się zaczyna. Jeśli się cenimy, szanujemy nasze potrzeby, przestrzeń i to, kim jesteśmy, wtedy mało kto może stanąć nam na drodze. Samoświadomość, znajomość własnej osoby pomaga w wielu dziedzinach i czasem warto zastanowić się, czy to co robimy jest zgodne z nami samymi.

Pisanie pamiętnika jest wspaniałym narzędziem do poznania mechanizmów w naszej głowie, tego jak postrzegamy świat. Wystarczy Ci kartka papieru i długopis (oraz chwila ciszy). Więcej o sposobach na dbanie o swój stan psychiczny znajdziesz TUTAJ.

Pisanie pamiętnika jest wspaniałym narzędziem do poznania mechanizmów w naszej głowie, tego jak postrzegamy świat.

Krok 2 – wyrzuć z szafy wszystko, co sprawia Ci przykrość

Każda z nas ma w garderobie elementy, które uwielbia, nosi często i z przyjemnością. Może przywołują one miłe wspomnienia, a może świetnie podkreślają atuty naszej sylwetki. Są jednak takie ubrania i dodatki, które (czasem nieświadomie) nosimy na siłę. Źle się w nich czujemy, z tyłu głowy czujemy pewien dyskomfort.

Dlatego trzeba pamiętać o złotej zasadzie – to TY nosisz ubrania, nie one Ciebie!

Jeśli masz takie rzeczy, to postaraj się je sprzedać, oddać znajomym, albo zamienić (Vinted to super opcja do odświeżenia garderoby niskim kosztem)! Zainwestuj w kilka, kilkanaście ciuchów, które sprawiają, że czujesz się bosko i masz ochotę zdobywać świat. Podziękują Ci za to portfel oraz drzwi szuflad i szafek 😉

Krok 3 – nie ograniczaj się

Tak, wiem. Łatwo mówić, trudniej zrobić. Jednak moda jest sztuką, metodą ekspresji i pokazania kim się jest. Jeśli ograniczasz się do “bezpiecznych” opcji, ponieważ martwisz się, co pomyślą inni, to czas z tym skończyć. Nie żyjemy dla sąsiadki, babci, mamy, przyjaciół, taksówkarza, czy sprzedawcy w sklepie na rogu – żyjemy swoim życiem i żyjemy dla nas. To my powinnyśmy być priorytetem, jeśli chodzi o wybór stylu ubioru.

Jak zacząć rozwijać swój styl?
Przede wszystkim – nie rzucaj się na głęboką wodę. Od dawna chcesz zacząć nosić kolorowe ubrania, jednak boisz się, że to może być zbyt wiele zmian na raz? Zacznij od dodania kolorowej torebki, butów, czy nawet szminki. Małe kroczki sprawią, że ostatecznie WCALE nie będziesz się przejmować opinią innych.
Dodatkowo ciągle szukaj inspiracji, przeglądaj Pinterest, Instagram, czytaj książki i gazety lub strony modowe. Ja lubię zapisywać zdjęcia i zostawiam je, gdy mam “kreatywne blokady”, kiedy nie mam pojęcia, co założyć. Wtedy sięgam po telefon, na którym mam folder z inspiracjami do tworzenia stylizacji.

Krok 4 – próbuj nowych rzeczy

Właśnie na tym polega glow up! Próbowanie nowości, małe zmiany, które cieszą. Lato to idealny moment na lekką zmianę stylu, fryzury, makijażu. Nawet dodanie kolorowych kresek na powiekach potrafi odmienić cały look.

Wskazówka: jeśli coś Ci się bardzo spodoba w sklepie, czy w internecie – nie skreślaj tej rzeczy tylko dlatego, że “nie pasowałaby do Ciebie”. Nigdy nie wiadomo, jak się w czymś poczujesz, dopóki nie spróbujesz.

Krok 5 – komplementuj innych

Szczere komplementy potrafią zdziałać cuda. Nie dość, że Ty poczujesz się lepiej, to wywołasz uśmiech na twarzy drugiej osoby. Wiadomo, komplementowanie innych nie jest łatwe dla każdego, ale z czasem stanie się to naturalne również dla Ciebie.

Jak udał Ci się ten letni glow up? Pamiętaj, że utrzymanie pozytywnych nawyków, zwyczajów i schematów myślenia wymaga czasu. Nie karaj się, jeśli czasem nie masz na nic siły. Jesteśmy ludźmi i każdy przez coś przechodzi!

Brak komentarzy

    Odpowiedz