Czas wolny / Uroda

Kremy z filtrem i wszystko, co musisz o nich wiedzieć…

Czy wiesz, że 90% przedwczesnych oznak starzenia skóry powstaje w wyniku negatywnego działania promieni słonecznych? Właśnie dlatego używanie kremów z filtrem jest tak istotne, nie tylko w lecie, ale przez cały rok. Oto jak, gdzie oraz jak często stosować kosmetyki z filtrem, aby nasza skóra była zdrowa i bezpieczna.

Co oznacza skrót SPF?

SPF (Sun Protection Factor) to współczynnik, który mówi nam, o ile więcej czasu możemy spędzić na słońcu do wystąpienia zaczerwienienia, w porównaniu z brakiem ochrony.

Jak stosować kosmetyki z filtrem pod makijaż?

Najlepszą ochronę, jeśli chodzi o kosmetyk z filtrem uzyskamy, gdy nałożymy go na wierzch makijażu. Może to być puder, mgiełka itp. Jeżeli wolicie stosować krem z filtrem, można go zaaplikować przed zrobieniem makeupu.

Kiedy nakładać krem z filtrem?

Mitem jest to, że siedząc w domu lub w pochmurne dni, skóra jest bezpieczna. Otóż nie. Promieniowanie UVA przenika nawet przez szyby, więc zagrożenie jest równie realne, jak podczas dni słonecznych, gdy przebywamy na zewnątrz. Na twarz najlepiej stosować krem każdego dnia, bowiem promieniowanie ma ogromny wpływ na kondycję naszej cery i często jest przyczyną problemów skórnych.
W przypadku, gdy będziesz przebywać na słońcu przez dłuższy czas, np. na plaży, zaaplikuj krem (na całe ciało) ok. 30 minut przed wyjściem.

Jak często nakładać kosmetyki z filtrem?

Bez względu na to, czy krem zawiera SPF 15, czy 50, jednokrotne nałożenie kosmetyku nie wystarczy. Zwłaszcza, gdy w lecie nasza skóra się poci, pływamy, krem, podkład lub puder łatwiej się ścierają. Najlepiej reaplikować filtr co ok. 2h.

Jeśli nie nosimy makijażu, wystarczy zmatowić cerę bibułką kosmetyczną (lub chusteczką), a potem nałożyć krem z filtrem.

W przypadku osób, które makijaż noszą na co dzień, najlepiej postawić na puder lub mgiełkę z filtrem. Aplikacja takiego kosmetyku nie zepsuje makijażu, a cera będzie zabezpieczona i odświeżona.

Konieczna jest ponowne nałożenie kremu z filtrem po pływaniu i ćwiczeniach.

Kosmetyk z filtrem należy aplikować co ok. 2 godziny. Zapewni to naszej skórze właściwą ochronę.

Na co zwracać uwagę przy stosowaniu kosmetyków z filtrami?

  • Pamiętaj, aby kosmetyk zawierał w sobie minimum SPF 15 (kosmetyki do twarzy powinny mieć większe filtry) i chronił przeciw promieniom UV-A i UV-B.
  • Jeśli masz problematyczną cerę, wybieraj kremy na bazie wody – nie zatykają one porów.
  • Nie używaj przeterminowanych kosmetyków, ponieważ może się okazać, że składniki, które mają chronić skórę – już nie działają.
  • Testuj różne kosmetyki z filtrem. Każdy z nich ma nieco inny skład; to co odpowiada jednej osobie, może być słabą opcją dla drugiej.

Filtry UV są niezwykle ważne dla naszej skóry. Nie możemy ich lekceważyć, gdyż z czasem może to być fatalne w skutkach. Pamiętając o regularnym stosowaniu kosmetyków z filtrami sprawimy, że ogólna kondycja naszej cery się poprawi, nie ‘spalimy’ się na plaży i zyskamy ładną opaleniznę. Dodatkowo, jeśli chcesz dowiedzieć się jak dobrać strój do swojej sylwetki, koniecznie zajrzyj tu: https://getataste.pl/trendynalato-jak-dobrac-stroj-kapielowy-do-sylwetki/

Udanego plażowania!

Brak komentarzy

    Odpowiedz