Czas wolny

Rowerowy weekend w Łodzi – aktywnie i w super zespole

Masz rower i chcesz aktywnie spędzić czas w towarzystwie świetnych ludzi i jednocześnie poznać Łódź? Koniecznie zarezerwuj czas w najbliższy weekend i daj się zaskoczyć Łodzi!

Wiele osób kojarzy Łódź z niezwykłej urody kamienicami i przemysłem włókienniczym – tak się składa, że miasto to ma dużo więcej do zaoferowania. Łódź może pochwalić się pięknymi terenami zielonymi, które łączą industrialny klimat miasta z naturą. Właśnie dlatego gorąco zachęcam Was do wzięcia udział w cyklu wycieczek rowerowych, które ukażą piękno tej mniej znanej strony Łodzi.

Projekt Zielona Łódź przybliży nam historię miasta poprzez przejazdy rowerowe szlakiem historycznych i obecnie działających elektrowni w Łodzi. Będziemy podążać wśród łódzkich rzek, a trasy przejazdów i dozę intrygujących faktów zapewnią nam animatorzy EC-1.

Już w tę niedzielę 27 czerwca o 12:00 spod EC-1 rozpocznie się pierwsza wycieczka rowerowa w ramach projektu Zielona Łódź. Zielona Energia Miasta to pierwszy z rowerowych przejazdów. Długość trasy wynosić będzie 35,74 km, przejazd zajmie około 3 godzin.

Następna wycieczka, która odbędzie się 8 sierpnia, będzie wiodła trasą pięknych łódzkich rzek. Koniecznie zarezerwujcie też czas na niedzielę 5 września, ponieważ wtedy wybierzemy się do oczyszczalni, która niewątpliwie ma ogromne znaczenie dla życia miasta.

Jak powstał pomysł na to aktywne przedsięwzięcie?

W EC1 działa spora grupa miłośników rowerów, którzy wybierają się na wspólne wycieczki. Dzięki temu docierają do interesujących, rzadko znanych  lokalizacji w pobliżu Łodzi.

Trasy przejazdów w ramach projektu ułożył Arkadiusz Łuszczyński, który jest ogromnym pasjonatą rowerowych eskapad – na jednośladzie pokonuje nawet 100 kilometrów dziennie!

Tutaj znajdziecie więcej informacji i szczegóły dotyczące projektu: EC1 Nakręca | Wycieczki Rowerowe

Jedyne, co jest potrzebne do wzięcia udziału w wycieczce rowerowej z teamem EC-1, to rower (no i super humor, oczywiście). Czekamy na Was już w tę niedzielę, do zobaczenia!

O autorce

Jestem autorką konceptu Getataste.pl. To, co sprawia mi największą przyjemność w życiu to podróże, kocham naturę, lokalne przysmaki, zwyczaje spotykanych ludzi.

Brak komentarzy

    Odpowiedz