Czas wolny

Top 6 najpiękniejszych miejsc nad polskim morzem + przydatne informacje

Trójmiasto to bardzo popularna destynacja – zwłaszcza w tym roku. Mnie polskie morze zaskoczyło swoim pięknem i ilością instagramowych lokalizacji… Sami zobaczcie, gdzie warto się wybrać!

Gdańska starówka

Gdańsk to przepiękne miasto, warto je dobrze poznać, z własnego doświadczenia wiem, że 3 dni to minimum, by poznać najciekawsze miejsca. Starówka, zwłaszcza wieczorem i w nocy, to wspaniałe miejsce, pełne cudownej architektury, nietuzinkowych lokali i uroczych restauracji. Gdańsk może pochwalić się mega romantyczną, niemal paryską, atmosferą. Wieczorne spacery po starym mieście przez mosty i wąskie, klimatyczne uliczki – tego nie można ominąć, będąc w mieście Neptuna. Moje serce zdecydowanie skradła ulica Długa.

Spacer brzegiem Motławy

Kolejny powód, dla którego zdecydowanie warto odwiedzić Gdańsk, to Motława. Rzeka przecina miasto, przy czym robi to w sposób niezwykle urokliwy. Przy Motławie znajdują się klimatyczne ogródki, mosty łączące oba brzegi, ładne skwery. W nocy świetną atrakcją jest rejs statkiem po rzece.

Gdzie jeść?

Niebotyczne ceny w trójmiejskich restauracja to pewnego rodzaju legenda krążąca nad nadmorskimi miastami. Jak w każdej legendzie – i w tej jest sporo prawdy. Jednak są takie miejsca, gdzie ceny są umiarkowane, a jedzenie wspaniałe. Moimi faworytami w Gdańsku są restauracja Swojski Smak na Starym Mieście i Rękawiczka, która mieści się przy Złotej Bramie. W Swojskim Smaku znajdą dla siebie coś również weganie i wegetarianie (ich dania Bowl Fit to strzał w dziesiątkę. Moje serce skradły również ich przystawki).

Swojski Smak w Gdańsku

A jeśli wybieracie się ze znajomymi na drinki – JUNGLA Cocktails & Food – z wspaniałym tarasem i równie zachwycającym menu, na pewno Was nie rozczaruje. Atmosfera jest po prostu niesamowita!

Może być zdjęciem przedstawiającym na świeżym powietrzu
Jungla Cocktails & Food w Gdańsku

Odwiedzając Gdynię zajrzyjcie do sklepu Ryby Wędzone Orłowo niedaleko plaży, w pobliżu Rzeczki Kaczej. Ryby są świetne, świeże, ceny przystępne, a obsługa przemiła, dlatego aż chce się tu wracać!

Plaża w Sopocie

Każde z miast trójmiasta jest inne. Idealnie to widać przy okazji wizyty w Sopocie, którego atmosfera różni się od, chociażby, gdańskiej. Plaża w Sopocie jest chyba największym atutem tej miejscowości. Obok pięknych hoteli, zadbanych skwerów i molo, jest przepiękny piaszczysty brzeg, którego odwiedzenie to obowiązkowy punkt każdej wycieczki. I uwaga: koniecznie poszukajcie bursztynów!

Spontaniczne wypady

Chyba nie ma bardziej imprezowej lokalizacji, niż Trójmiasto. Scena artystyczna polskiego wybrzeża zawsze rozkwita podczas wakacji. Warto więc zaglądać na strony organizatorów koncertów, muzeów, galerii i klubów. Tutaj nie da się nudzić!

Ocean na wyciągnięcie ręki – Gdynia

Oceanarium w Gdyni to super atrakcja – zwłaszcza dla tych, którzy niespecjalnie interesują się okrętami, czy muzeami wojennymi. Żywe eksponaty oceanarium są niezwykle piękne, wręcz jak z innego świata, zupełnie tak jak morze, które widać z tarasu widokowego. Warto zajrzeć do tego interesującego miejsca, nie pożałujecie.

Molo w Orłowie – relaks i spokój

Konkurencja dla słynnego molo w Sopocie. Urokliwe molo z długą historią; nie trzeba płacić za wstęp (w przeciwieństwie do tego z Sopotu). Widok jest cudowny, zwłaszcza podczas zachodu słońca – zdecydowanie polecam.

Klif Orłowski

Chyba najbardziej romantyczne i urokliwe – moim zdaniem – miejsce w całym Trójmieście. Warto pójść na spacer od strony mola, widok jest po prostu niesamowity.
Istotne jest to, że z roku na rok, klif coraz bardziej osuwa się w stronę morza. Warto tu wracać, z racji tego, że miejsce to ulega ciągłym zmianom.

Jak poruszać się po Trójmieście?

Gdy przyjechałam do Gdańska, planowałam odwiedzić również Sopot oraz Gdańsk. Najwygodniejszą, najtańszą i najbardziej praktyczną opcją okazało się podróżowanie pociągiem. Bilety są tanie jak przysłowiowy barszcz, a przy okazji można zobaczyć okolice Trójmiasta. Kolejnym plusem jest częstotliwość kursowania pociągów – jeżdżą średnio co 15 minut.

Fajną opcją dla tych z Was, którzy nie lubią się rozstawać z aktywnością fizyczną nawet na wakacjach, jest jazda rowerem. A Gdańsk, Gdynia i Sopot to idealne miejsca do zwiedzania jednośladem.

Trójmiasto skradło moje serce – mam nadzieję, że i Wy wybierzecie się nad nasze morze i doświadczycie super energii, jaka tam panuje. Co jeszcze polecilibyście zobaczyć w Trójmieście?

Brak komentarzy

    Odpowiedz