Czas wolny / Uroda

#TrendyNaLato: Jak dbać o włosy podczas plażowania?

Letnia aura nie sprzyja naszym kosmykom. Słońce, słona woda, chlor, wiatr…
Oto triki, które pozwolą włosom pięknie wyglądać nawet po wielu wypadach na basen i nad morze.

Załóż czapkę…

..kapelusz, zawiąż na głowie chustkę – nie dość, że są to modne i szykowne dodatki, to dodatkowo ochronią włosy przed negatywnym działaniem słońca. Podczas opalania możesz założyć na głowę turban, dzięki czemu Twoja fryzura zostanie ocalona przed wysuszeniem.

Zimna kąpiel dla włosów przed wejściem do basenu

Koniecznie wypróbuj ten trik! Przed kąpielą w basenie opłucz głowę chłodną wodą z kranu. Włosy “wchłoną” czystą wodę, dzięki czemu mniej chloru dostanie się między łuski włosa. Proste, a działa cuda.

Odżywka ochronna

Odżywka ochronna ochroni kosmyki przed słońcem, chlorem oraz solą – największymi wrogami pięknych włosów podczas wakacji. Koniecznie sprawdź, czy odżywka ma w sobie filtry, które stworzą tarczę przeciw promieniom UV.

Unikaj suszarek, prostownic i lokówek

Dodatkowa stylizacja włosów “na gorąco” przesuszy kosmyki, sprawi, że włosy będą bardziej łamliwe. Ogranicz stosowanie tego typu narzędzi, a na 100% zauważysz efekty.

Wiąż włosy

Niby oczywiste, a jednak o tym zapominamy – spięcie włosów w (ostatnio bardzo modny) koczek przy karku, związanie w kucyk, czy upięcie klipsem, bez wątpienia jest w stanie ocalić włosy przed łamaniem, rozdwajaniem, czy przesuszeniem.

Raz na tydzień – głębokie odżywienie

Raz na tydzień nałóż na pasma głęboko odżywiającą maskę, olej lub przygotuj wodę ryżową – więcej pisałam o niej tutaj. Taka intensywna pielęgnacja przywróci nawilżenie i miękkość włosom oraz uzupełni braki, jakie powstały po kontakcie z np. wodą morską.

Słońce, wiatr i morska bryza nie są już straszne naszym włosom. Piszcie, co najlepiej sprawdza się na Waszych kosmykach!

Brak komentarzy

    Odpowiedz